Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025
Kluczowe Wydarzenie w Świecie Cyberbezpieczeństwa
2-3 kwietnia 2025 r.
Poznań Congress Center – (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich)
KONGRES w LICZBACH
- Liczba Partnerów Strefy Expo: 40
- Spodziewana liczba zwiedzających 2-2,5 tys.
Poznaj IN.SE.CON
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025, organizowany w dniach 2-3 kwietnia 2025 r. w Poznaniu, to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, skierowane do profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym, ochroną danych i nowoczesnymi technologiami. Kongres ten wyróżnia się szerokim zakresem tematów, wysoką jakością prelekcji oraz możliwościami nawiązywania wartościowych kontaktów. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do zaktualizowania swojej wiedzy i przygotowania się na wyzwania, jakie niesie przyszłość w dynamicznie zmieniającym się świecie cyfrowym.
Wiedza – Ekspercka analiza zagrożeń i trendów
Kongres IN.SE.CON organizowany przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Grupę MTP to aktualnie jedno z kluczowych europejskich wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa danych oraz ochrony infrastruktury IT. To wyjątkowa okazja do zdobycia najnowszej wiedzy na temat ochrony cyberprzestrzeni – od poziomu lokalnego po międzynarodowy. Kongres IN.SE.CON 2025 zainaugurują wystąpienia Sekretarza Stanu
w Ministerstwie Obrony Narodowej Cezarego Tomczyka, Wicepremiera, Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego oraz Ministra Rozwoju i Technologii Krzysztofa Paszyka.
Co czeka na uczestników?
INSECON 2025 to nie tylko wykłady, ale także inspirujące wystąpienia światowej klasy ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W programie znajdą się m.in.:
Sesje tematyczne z udziałem czołowych ekspertów
- Microsoft – prelegenci z Microsoftu zaprezentują najnowsze rozwiązania w zakresie zabezpieczeń chmurowych oraz strategie przeciwdziałania zagrożeniom w środowiskach hybrydowych.
- Dell Technologies – eksperci Dell opowiedzą o roli infrastruktury IT w budowaniu odporności na cyberataki oraz o innowacjach w zarządzaniu ryzykiem.
- T-Mobile – case studies dotyczące ochrony sieci 5G oraz wyzwań związanych z bezpieczeństwem mobilnym.
IN.SE.CON 2025 to również okazja do wysłuchania inspirujących wystąpień uznanych ekspertów i praktyków w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się:
Gen. Dyw. Karol Molenda
Temat wystąpienia: Perspektywy rozwoju wykorzystania technologii AI w SZ RP w kontekście formowania przez DKWOC Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji
Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, to specjalista, który z pasją redefiniuje oblicze cyberbezpieczeństwa w Polsce i na arenie międzynarodowej. Jako innowacyjny lider i myśliciel strategiczny, Dowódca KWOC wprowadza nowatorskie rozwiązania, które pozycjonują Wojsko Polskie w czołówce światowych cyber wojowników.
Rafał Brzoska
Temat wystąpienia: Odpowiedzialność biznesu za bezpieczeństwo państwa
Polski wynalazca i przedsiębiorca, założyciel oraz CEO Grupy Kapitałowej Integer – wiodącej w Europie platformy dostaw e-commerce, która ma ponad 82 000 punktów odbioru i nadania na 9 rynkach. Reprezentant Corporate Connections Global i przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorczości. Jako członek Międzynarodowej Rady Doradczej Atlantic Council wspiera współpracę transatlantycką poprzez promowanie strategii, które integrują wzrost gospodarczy ze stabilnością regionalną i innowacjami.
Anna Maria Dyner
Temat wystąpienia: Polska prezydencja w UE – wojna hybrydowa na czas po Monachium
Anna Maria Dyner, ekspertka w zakresie bezpieczeństwa i spraw wschodnich, obecnie związaną z Polityką Insight. W latach 2010–2024 pracowała w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, a wcześniej w Ośrodku Studiów Wschodnich. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na obszarze byłego ZSRR, ze szczególnym uwzględnieniem polityki bezpieczeństwa oraz polityki zagranicznej Rosji i Białorusi.
Poznaj naszych partnerów:
Patronat honorowy:
Minister Obrony Narodowej, Wiceprezes rady Ministrów Władysław Kosiniak-Kamysz
Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Centrum Projektów Polska Cyfrowa
Partner Strategiczny – Microsoft – globalny lider innowacji i cyberbezpieczeństwa, dostarczający rozwiązania AI, chmury i ochrony danych.
Partner Złoty – Bank PeKao S.A. – ekspert w zakresie zabezpieczeń sektora finansowego i rozwoju bezpiecznej bankowości cyfrowej.
Partner Srebrny – T-Mobile dostawca nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych oraz usług zabezpieczających infrastrukturę IT.
Partner Brązowy – e-Prinus – – specjalista w zakresie transformacji cyfrowej i wdrażania nowoczesnych rozwiązań IT.
Partner Ekspert – Dell Technologies – lider w obszarze sprzętu i oprogramowania wspierającego cyberbezpieczeństwo i transformację cyfrową.
Palo Alto światowy gigant w ochronie sieci, który wyznacza standardy w zakresie rozwiązań typu Zero Trust i AI-driven security.
Partner Wspierający – Cycommsec – Managed Security Service Provider (MSSP), oferujący zaawansowane testy penetracyjne, Red Teaming i SOC as a Service.
Partner Branżowy – WIŁ-PIB; Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, DK WOC, Eksperckie Centrum Szkolanie Cyberbezpieczństwa, AMW, WAT, ISSA, CyberWOT, Stowarzyszenie ekspertów bezpieczeństwa RP, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
Partner merytoryczny – ISSA, Fundacja bezpieczna cyberprzestrzeń,
Partner medialny – Business Insider, RMF FM
Stefa expo – Sycope, ECSC, Centrum Szyfrów Enigma, WIŁ-PIB, CWCR, DK WOC, AMW, WAT, ISSA, CyberWOT, Stormshield, Dagma, perceptur, BaseLine, Airbus, Nomios, ePrinus, Youbico, intercede, Rublon, Vector synergy, CDEX, Media recovery, inetum,
Więcej na: https://insecon.pl/pl/
Networking – Relacje, które budują przyszłość
Jednym z elementów Kongresu będzie After Hours Meeting, zaplanowany po oficjalnych wystąpieniach. To doskonała okazja, aby w swobodniejszej atmosferze pogłębić dyskusje na temat cyberbezpieczeństwa, podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami oraz nawiązać nowe kontakty zawodowe. Spotkanie to pozwoli uczestnikom lepiej poznać prelegentów, ekspertów branżowych oraz innych uczestników, co z pewnością zaowocuje wartościowymi relacjami biznesowymi.
Networking podczas Kongresu INSECON 2025 to wyjątkowa szansa na budowanie relacji, które mogą przekształcić się w długotrwałą współpracę!
EXPO – Najnowsze rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa
Podczas Kongresu uruchomimy strefy specjalne, które pozwolą uczestnikom przetestować swoje umiejętności oraz poznać innowacyjne technologie.
CyberHackLab
Interaktywne warsztaty, w których każde rozwiązanie prowadzi do kolejnego wyzwania.
Cyber Bastion
Symulacyjna gra strategiczna w budowanie i ochronę systemu zabezpieczeń IT.
Strefa Expo
Prezentacja produktów, usług i rozwiązań wspierających ochronę cyberprzestrzeni.
Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025 to unikalna okazja do spotkania czołowych ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej i liderów technologicznych, którzy wspólnie kształtują przyszłość bezpieczeństwa cyfrowego. Dzięki wsparciu kluczowych partnerów, takich jak Microsoft i Dell Technologies, oraz obecności wybitnych specjalistów, wydarzenie staje się centralnym punktem debaty o globalnych wyzwaniach cyberprzestrzeni. INSECON to nie tylko konferencja, ale także przestrzeń do nawiązywania strategicznych współprac i odkrywania innowacyjnych rozwiązań, które zdefiniują standardy cyberbezpieczeństwa na lata.
Wystawiają się tutaj główni gracze strony wojskowej: Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa, Wojskowy Instytut Łączności Państwowy Instytut Badawczy, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, Akademia Marynarki Wojennej, WAT, komponent Cyber WOTu i główny komponent cyberwojsk – Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.
Partnerzy Strefy Expo:
Microsoft – Partner Strategiczny
Bank Pekao – Partner Złoty
T-Mobile – Partner Srebrny
ePrinus – Partner Brązowy
Dell Technologies – Patner Ekspert
Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń – organizacja zajmująca się budowaniem świadomości oraz edukacją w zakresie cyberzagrożeń.
Sycope – specjalizuje się w monitorowaniu i analizie ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym, wspierając organizacje w wykrywaniu zagrożeń i optymalizacji wydajności IT.
ISSA Polska – stowarzyszenie ekspertów ds. bezpieczeństwa informacji, które promuje najlepsze praktyki i edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Airbus – globalny lider w dziedzinie lotnictwa i obronności, oferujący zaawansowane systemy cyberbezpieczeństwa dla sektora militarnego i przemysłowego.
Nomios – dostawca zintegrowanych rozwiązań sieciowych i zabezpieczeń, oferujący m.in. zarządzane usługi SOC i rozwiązania Zero Trust.
Vector Energy – firma zajmująca się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań energetycznych oraz zabezpieczeń dla infrastruktury krytycznej.
CDeX – specjalista w zakresie analizy i odzyskiwania danych, pomagający firmom w zarządzaniu incydentami cybernetycznymi.
AID AB Innovation Designer – dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie IT i zabezpieczeń, wspierający przedsiębiorstwa w cyfrowej transformacji.
Innergo – ekspert w zakresie infrastruktury IT, telekomunikacji i zabezpieczeń mobilnych dla sektora publicznego i prywatnego.
SafeSQR – firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, oferująca zaawansowane rozwiązania ochrony systemów informatycznych i audytów bezpieczeństwa.
Media Recovery – specjalista w zakresie odzyskiwania danych i analiz śledczych, wspierający firmy w ochronie cyfrowych zasobów.
Inetum – międzynarodowa firma konsultingowa i dostawca rozwiązań cyfrowych, pomagająca przedsiębiorstwom w zarządzaniu cyberzagrożeniami.
Elmark – producent systemów zabezpieczeń oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony infrastruktury IT i przemysłowej.
Rublon – dostawca rozwiązań uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), zapewniających ochronę dostępu do systemów IT i chmury.
Intercede – firma specjalizująca się w zarządzaniu cyfrowymi tożsamościami i uwierzytelnianiem użytkowników w środowiskach korporacyjnych.
Yubico – twórca YubiKey, jednego z najbardziej zaawansowanych rozwiązań do uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) i zabezpieczeń dostępu.
Dagma – lider w dziedzinie dystrybucji rozwiązań cyberbezpieczeństwa, współpracujący z globalnymi producentami systemów ochrony IT.
Perceptus – dostawca usług związanych z bezpieczeństwem IT, w tym monitoringu systemów, ochrony danych oraz audytów zabezpieczeń.
Baseline – firma oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, ochrony danych i analizy zagrożeń dla biznesu.
Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń – organizacja zajmująca się budowaniem świadomości oraz edukacją w zakresie cyberzagrożeń.
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) znane w skali międzynarodowej węzłem europejskiej przestrzeni badawczej w zakresie infrastruktury informatycznej nauki oraz ważnym centrum badawczo-rozwojowym w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.
INERGO – Integrator rozwiązań technologicznych i dostawca szerokiej gamy usług z obszaru nowoczesnego ICT.
VENTUS – firma oferująca usługi w zakresie bezpieczeństwa sieci informatycznych.
